Velikost textu:   A    A    A

Beseda (nejen) pro seniory měla opět úspěch

V pondělí 23. září náš Debatní klub MY 50+ uspořádal v Klubovně Atlantik další besedu v cyklu SETKÁVÁNÍ. Hostem byl ostravský profesor sociologie Jan Keller, který prezentoval svou novou knihu s názvem Posvícení bezdomovců, o lidech, kteří si myslí, že se jimi nikdy stát nemohou.
Celý program začal přednáškou profesora Kellera o tvorbě své nové knihy a o šíři problematiky bezdomovectví, která trvala asi padesát minut. Poté následovaly dotazy publika a zajímavá diskuze. Účast na besedě byla hojná, sál s kapacitou sedmdesáti míst byl zaplněn „na prasknutí“. Přišli nejen příznivci debatního klubu, pro které byla akce primárně určena, ale také jedinci z řad studentů či občanů, které zajímá dění ve městě.
Panu profesoru děkujeme za zajímavé a poučné povídání a všem, kteří přišli, děkujeme za účast. Pro ty, co to v pondělí nestihli, máme dobrou zprávu – podzimní cyklus SETKÁVÁNÍ pokračuje a už teď se můžete těšit na letošní listopad.  Svým způsobem výjimečným hostem bude biskup římskokatolické církve Mons. František Václav Lobkowicz a téma - majetkové narovnání státu s církvemi.  


Lubomíra Honíšková

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.