Velikost textu:   A    A    A

Mladí výtvarníci se představují

Ve třetím lednovém týdnu zaslalo téměř třista děvčat a chlapců ostravských základních škol příspěvky do 2. ročníku výtvarné soutěže na téma „Stáří očima ostravských dětí a mládeže“.
Jak sdělila členka řídící komise Mgr. Věra Vahalíková, galeristka Slezskoostravské galerie, soutěžící reprezentují osm z původně deseti přihlášených škol. Aspirantů na ocenění je přes polovinu žáků do 5. třídy, necelá třetina z 6. až 7. třídy a neúplná pětina z 8. až 9. tříd zúčastněných škol.

Členství v porotě, která bude následně předložené práce posuzovat, přislíbili známí ostravští výtvarníci; kteří mají pedagogické zkušenosti a jsou zvyklí oceňovat práce studentů. A jak podotkla organizační gestorka soutěže „ neotráví je to, že některé práce nebudou dosahovat „světových“ parametrů. Současně s pedagogickou činností jsou uznávaní i v uměleckých kruzích. Jsou členy Unie výtvarných umělců a často vystavují i v zahraničí. Jsou to doc. Karel Lepík, akademický malíř, Mgr. Marek Sibinský a Mgr. Antonín Gavlas, PhD.“ Zázemí pro práci poroty, i své veřejně přístupné prostory pro prezetaci oceněných děl, poskytne radnice městského obvodu Slezská Ostrava.

Osobní podíl na hodnocení soutěžních prací nevyloučil ani senátor a starosta městské části Ing. Maštalíř. Snad není ani potřeba zdůraznit, jak si takové pomoci pořadatelé váží a oceňují ji. Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže se očekává v březnu.

A nejčerstvější a příznivá zpráva nakonec. Iniciátoři projektu, kterými je Ostravský debatní klub „MY 50+“, Knihovna města Ostravy a Slezskoostravská galerie, poskytnou účastníkům jako benefit bezplatnou účast na výtvarném workshopu. Právě získali příslib ostravské výtvarnice Danuše Markovové, která se zabývá malbou, tvorbou interiérů, psaním a ilustrováním knih pro děti, že se bude podílet na obsahové přípravě i jako lektorka připravované výtvarné dílny pro děti. O tom však, stejně jako medailon paní Danuše Markovové přineseme v nejbližší době.

Jiří Hon, koordinátor projektu

Zdroj titulního obrázku: www.more4kids.info


Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.