Velikost textu:   A    A    A

Titul Senior roku 2013 získala žena

Město Ostrava zná svého nového seniora roku! Již sedmým rokem se v úterý 19. listopadu konalo slavnostní vyhlášení ankety mimořádně aktivních občanů starších šedesátipěti let. Z 27 nominovaných bylo komisí vybráno šest činorodých a sympatických seniorů, avšak vyhrát mohl jenom jeden z nich.
Ocenění Senior roku 2013 si z Divadla loutek Ostrava, kde se celá akce konala, odnesla operní a koncertní zpěvačka Věra Heroldová (92). Z oceňovaných seniorů byla nejstarší a podle jejích slov se za to vůbec nestydí, právě naopak. Je na to hrdá. Pěvecká pedagožka a sólistka opery Národního divadla moravskoslezského získala letos také od Nadace život umělce za dlouholetou uměleckou činnost cenu Senior prix 2013.

Kromě vítězky byli v anketě Senior roku 2013 dále oceněni Ing. Václav Dobřanský (70), dlouholetý tělovýchovný funkcionář a dodnes aktivní hráč stolního tenisu, Jaroslav Semecký (78), bývalý báňský záchranář HBZS v Ostravě, redaktor a fotoreportér týdeníku Horník a novin obvodu Radvanice a Bartovice, Antonín Šimela (73), zkušený osvětlovač a herec Divadla loutek Ostrava, Zdeňka Šupíková (80), sportovkyně tělem i duší, atletka, házenkářka, turistka, dodnes kondičně cvičí hlavně se seniory a zdravotně postiženými, a uznávaný architekt a interiérový designér Radim Ulmann (85).

Všem oceněným seniorům popřáli náměstek primátora Martin Štěpánek, městský zastupitel a předseda sociální komise při radě města Lubomír Pospíšil a poblahopřát přišel také loňský vítěz ankety profesor Jan Hališka: „Velmi si vážím tohoto ocenění a jsem za něj vděčný. Senioři si velmi cení každou pozornost ze strany společnosti.“

Společně s oceněnými seniory odměnilo město také šest žáků pátých až devátých ročníků sedmi základních škol v Ostravě. Jejich literární práce na téma „Mezigenerační dialog“ byly vybrány z více než třiceti slohů a oceněny pamětními listy a reklamními předměty města. „Napsal jsem o tom, jak učím babičku mluvit anglicky, už se vyrovná třeťákovi. Vůbec ale neumí skládat věty,“ říká pobaveně jeden z oceněných žáků, Dan Volf.

Ľubomíra Honíšková
Zdroj titulního obrázku: www.moravskozlezsky.denik.cz

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.